Informacja w sprawie ocen energetycznych w programie PGN – 28.07.2021 r. [aktualizacja 09.08.2021 r.]

28 lipca, 2021

[aktualizacja 09.08.2021 r.]

Z przykrością informujemy, że do prowadzonego przez UMWM przetargu wpłynęło kolejne odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO). Gmina Zabierzów otrzymała informację, że przetarg rozstrzygnie się prawdopodobnie dopiero w połowie września. Nie wiadomo natomiast, kiedy audytorzy energetyczni faktycznie rozpoczęliby prace w Gminie Zabierzów ze względu na to, że przetarg dotyczy prac w całym województwie małopolskim.

W zaistniałej sytuacji możliwe jest jedynie zaproponowanie:

  1. Rezygnacji z programu PGN i złożenie deklaracji uczestnictwa do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE) – 3 tys. zł dotacji wraz ze złożeniem wniosku do programu „Czyste powietrze” – dodatkowe 30% lub 60% dotacji w zależności od dochodów.
  2. Skorzystanie z programu dotacyjnego PGN w 2022 r.
  3. Analizowana jest obecnie możliwość wykonania oceny energetycznej przez właściciela budynku we własnym zakresie – informacja w tej sprawie pojawi się wkrótce.

Osoby zapisane do programu zostaną indywidualnie powiadomione o sprawie.

Na stronie BIP Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego pojawiła się informacja o wyborze Wykonawcy ocen energetycznych.

https://bip.malopolska.pl/umwm,a,1927261,wykonanie-ocen-energetycznych-budynkow-na-terenie-wojewodztwa-malopolskiego-majacych-na-celu-przygot.html

Zawarcie umowy przez UMWM z wyłonionym Wykonawcą będzie możliwe 3 sierpnia 2021 r.

Wykonawca: Asig Igor Kwiatkowski, ul. Kosynierów Gdyńskich 67/2, 51-686 Wrocław.

 

Dalsze informacje pojawią się po przekazaniu przez UMWM szczegółowego harmonogramu prac w Gminie Zabierzów.